Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Domény CZ

Doména .cz je národná doména najvyššej úrovne pre Českú republiku. Doménu spravuje CZ.NIC. Registrácia je možná len prostredníctvom akreditovaných registrátorov. Pred rozdelením Československa v roku 1993 sa používala doména .cs.

Webhosting pre Vašu CZ doménu

Ak máte záujem o webhostingové služby pre Vašu registrovanú doménu, využite služby hostingu SlovakNet.sk, popredného poskytovateľa webhostingových služieb v Slovenskej republike.

Pravidlá domény CZ, zmena DNS nameserverov domény CZ, prevod CZ domény, MojeID, expirácia...
 • Registrácia, predĺženie a pravidlá domény CZ

  Doménové mená musia vyhovovať normám RFC 1034, 1035, 1122, 1123 a akýmkoľvek ich nahradzujúcim alebo doplňujúcim normám. (RFC = Request For Comments, rozumie sa označeniu rady dokumentov obsahujúcich výskumy, meraní a pozorovaní, rovnako ako navrhované a prijaté štandardy pre TCP/IP protokol).

 • Zmena DNS - nameserverov domény CZ

  Zmena sady nameserverov sa vykonáva nahradením súčasnej sady. Zmenu je možné potvrdiť on-line pomocou ZONER autorizačného kódu kontaktu alebo off-line pomocou formulára.

 • Ostatné zmeny a úpravy domény CZ

  Všetky doménové zmeny podliehajú pravidlám správcu domén CZ.NIC. Tu sme pre Vás pripravili návody na najčastejšie zmeny u domén CZ.

  Niektoré zmeny je možné vykonač online on-line. Niektoré zmeny je možné vykonať iba potvrdením vygenerovaného formuláru. V prípade že si neviete rady ako potrebné zmeny vykonať, neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu.

 • CZ.NIC

  CZ.NIC, z. s. p. o., je zájmové sdružení právnických osob, založené roku 1998 předními poskytovateli internetových služeb.