Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Zriaďovanie a správa FTP účtov

Umístění:

Zriaďovanie a správa FTP účtov sa nachádza v detaile Vašej domény. Najskôr si teda zvolíte príslušnú doménu kliknutím na jej názov buď ju nájdete na karte Zoznam služieb, alebo môžete zadať jej názov do vyhľadávača pola v hornej časti obrazovky. :

Karta FTP:

Obecné informace:

  • FTP účet slúži primárne ku kontrolovanému prístupu do relatívneho adresára, je teda vhodný pre prehladnosť pri vývoji web stránok, poprípade k manipulácii práv a prístupu pre vývojárov.
  • K dispozícii sú dva hlavné koreňové adresáre:
    • public_html (Linux) / wwwroot (Windows) slúži ako hlavná zložka Vašej prezentácie
    • data — slúži pre ukladanie záloh či súborov, ktoré nesmú byť prístupné z webu

 

Na čo si dať pozor a užitočné funkcie:

Názov účtu

Pri vytváraní nového FTP účtu je dôležité vedieť, že Vami zvolenému užívateľskému menu bude pridaný prefix podľa domény, na ktorej je nový uíivateť FTP pridávaný. Pro prihlásení je teda nutné používať celé meno vrátane tohoto prefixu.

Názov FTP účtu nesmie obsahovať medzery ani diakritiku.

Kvóta FTP

Vo chvíli, kedy bude objem dát na FTP dosahovať nad 90 % celkovej kvóty, budete upozornení v boxe na Upozornenia (viď prvý obrázok). Akonáhle bude Váš FTP účet plný, nebude už možné ďalej nahrávať súbory.

Zmena hesla

Pod týmto symbolom si môžete zmeniž prístupové heslo k Vášmu FTP účtu. Heslá odporúčame prepisovať ručne, alebo kopírovať z jednoduchého textového editoru ako Poznámkový blok, aby ste omylom neskopírovali tiež medzery, riadkovanie či tabulátory.

Odomykanie/Zamykanie prístupu

Týmto tlačítkom je možné vzdialene zablokovať či následne odblokovať prístup na FTP cez prístupové údaje na rovnakom riadku. Vhodné pri kontrolovaní prístupu pre externých vývojárov webovej prezentácie, či skrátka obecne pre bezpečnosť prístupu.