Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Zmena verzie PHP

V rámci linuxových variant webhostingu máte po novom možnosť meniť verzie PHP priamo z Vášho Centra administrácie. Verzovanie je však povolené len pri webhostingových variantoch, ktoré sa nachádzajú na novších serveroch.

V prípade starších serverov, ktoré prepínanie nepodporujú, je nutné vykonať presun na nový server. V takom prípade nám zašlite autorizovanú žiadosť.

Postup ako zmeniť PHP verziu v Centru administrácie

Po prihlásení do zákazníckeho účtu zvoľte v ľavom menu položku [Nová administrácia BETA] a rozkliknite detail konkrétnej domény. V tomto novom rozhraní pre správu domén vyhľadajte po pravej strane možnost [Verzia PHP], ďalej kliknite na [Zmeniť] vyberte v zozname požadovanú verziu a zmeny potvrďte (možno meniť aj samostatne pre jednotlivé subdomény).


Podpora PHP verzii

Pokiaľ Vaše webové prezentácia pracuje na verziách PHP 5.6 a nižšej, dôrazne odporúčame kontaktovať tvorcov webu, aby vykonali jeho upgrade, pretože pre staršie verzie PHP už nie sú vydávané žiadne bezpečnostné aktualizácie ani iné updaty.

Kompletní prehľad o aktuálne (ne)podporovaných verziách je k dispozícii tu: http://php.net/supported-versions.php

Odladenie webovej prezentácie

Jednou z možností je presun webu na testovaciu subdoménu (vlastnú alebo na doméne testwebu.com), ďalšou vytvorenie dočasného aliasu, cez ktorý bude možné web zobraziť, bez nutnosti úpravy súboru hosts. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať pomocou autorizovanej požiadavky.