Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Total Commander – zabezpečenie FTP prístupu

FTP klient Total Commander patrí k najpoužívanejším klientom pre prenos súborov. Z tohoto dôvodu je tiež vo väčšej miere vystavený útokom smerujúcim na jeho zabezpečenie týkajúce sa ukladaných hesiel pre FTP prístup. V reakcií na tento trend nová verzia Total Commanderu 7.5 umožňuje AES256 zakryptovanie zvolených alebo všetkých FTP hesiel jedným master heslom. Všetci, kto Total Commander používajú, by mali na túto metódu prejsť čo najskôr, aby si ochránili svoje dáta.

Novú verziu FTP klienta Total Commanderu 7.5 môžete stiahnuť napr. na týchto stránkach: https://www.ghisler.com

Nastavenie zabezpečenia FTP prístupu novo inštalovaného klienta verzie 7.5 môžete vykonať v prehľade FTP pripojení. V hornej časti ikonka FTP.

V prípade, že vytvárate vcelku nový FTP účet, je možnosť zapnúť položku - K ochrane hesla použiť aj hlavné heslo.

Po zapnutí tejto možnosti sa zobrazí okno s možnosťou zadania vlastného hlavného hesla. V spodnej časti sa môžete tiež pozrieť nakoľko zabezpečené zvolené heslo je. Po zadaní a ďalšom zopakovaní je nastavené. Doporučujeme toto heslo nenastavovať rovnako ako už použité heslo pre daný FTP prístup!!

Následne po zvolení daného FTP účtu bude pri prihlásení vždy vyžadované hlavné heslo a až potom sa vykoná spojenie.

Ďalšou možnosťou je nastavenie hlavného hesla pri už vytvorenom FTP účte. V prehľade FTP účtu si zvolíte na pravej strane tlačítko - Šifrovať. Následne zvolíte možnosť - Chrániť pripojenie hlavným heslom.

Zvolíte si, na ktoré FTP pripojení sa má hlavní heslo nastaviť. Je možné buď na aktuálne vybrané alebo na všetky už vytvorené FTP pripojenia.

Potvrdíte bezpečnostné upozornenie v ďalšom informačnom okne.

Záverom nastavíte hlavné heslo, ktoré potvrdíte. Tím je zabezpečenie FTP prístupu nastavené.