Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Nastavenie Google Sitemaps

V Centre administrácie nájdete v detaile domény, ktorá je hostována v niektorom z www programov, ponuku „Rozšírené nastavenia“ a možnosť generovať „Google Sitemaps“.

Jednotlivá ponuka:

  • Google Sitemap s možnosťou povolením či zakázáním tejto funkcie.
  • Generovať denne – možnosť automatického spúšťania generovania site mapy s denným intervalom, ktorý je napevno nastavený na našom servery. Tu je rovnako možnosť túto akciu automatického spúšťania povoliť či zakázať.
  • Generovať ihneď – možnosti „spustiť test“ vytvorí len XML site-mapu Vašej webovej prezentácie bez odslania Googlu; Doporučujeme pre doladenie. Alebo „spustiť naostro“, čo znamená, že vygeneruje site-mapu webu a zároveň ju odošle Googlu na spracovaníe.
  • Po povolení funkcie Google sitemap sa na rovnakej úrovni ako je adresár /log, /public_html, wwwroot) vytvorí adresár „sitemap“. V tomto adresári sa Vám vytvoria dva súbory : config.xml, sitemp.log.

Do súboru sitemp.log sa ukladajú logy spustenia generovania XML súboru Vašej site-mapy, ako prvý vyššie zmienený súbor config.xml je konfiguračný súbor, ktorý určuje akým spôsobom a čo má byť na webovom servery indexované.

Dôležité upozorneníe
Zaindexované súbory sú voľne dostupné ku stiahnutiu či zobrazeniu pre všetkých užívateľov internetu!!! Z tohoto dôvodu doporučujeme využívať Google Sitemaps len znalým užívateľom!
Súbor „config.xml“ je generovaný defaultne zakázanými filtrami.
Nikdy nespúšťajte odosielanie Vašej site-mapy bez predchádzajúcej editácie a kontroly defaultného konfiguračného súboru config.xml !!!

 

Sprevádzkovanie:

Ak si prajete zrušiť defaultne zakázané filtre v súbore config.xml, stačí vykonač editáciu súboru config.xml a odstrániť tento riadok:

<filter action="drop" type="wildcard" pattern="*" />

Viac informácií k funkcionalite Google sitemaps a súboru config.xml nájdete na týchto stránkach:
 https://support.google.com/webmasters/answer/183668?hl=cs
 http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=34634