Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Inštalácia SSL certifikátov v centre administrácie

Ku každej doméne, ktorá je u nás zaregistrovaná a využíva naše Name Servery, ponúkame zdarma Certifikát Basic DV od DigiCertu. Ďalšou možnosťou je potom zakúpiť naše komerčné certifikáty na webe sslmarket.sk. Teraz je možné veľmi jednoduchou cestou svoje certifikáty inštalovať a odinštalovať v rámci nášho nového rozhrania centra administrácie.

Upozornenie: Podmienkou k inštalácií certifikátov je webhosting našej spoločnosti priradený k určitej doméne, ktorou disponujete v centre svojej zákazníckej administrácie a to z dôvodu inštalácie certifikátov na webové servery (Apache, Nginx, IIS). V opačnom prípade je nutné nainštalovať certifikát na servery Vášho webhostingového providera.

ako na inštaláciu certifikátu krok po kroku

  • Na svojej úvodnej stránke v centre administrácie si v ľavom menu v sekcií Doména a hosting rozkliknite deviatu položku Zoznam s hľadaním. Následne sa Vám otvorí webová stránka s novým rozhraním.

  • V zozname s hľadaním je možné nájsť položku certifikáty, kde sa nachádzahú všetky certifikáty, ktoré sú vystavené k vaším doménam. U daných certifikátov vidíte, či sa jedná o komerčný certifikát, či o náš bezplatný Basic DV a navyše máte možnosť rozpoznať, či je certifikát už pripravený k inštalácii, alebo je naopak už nainštalovaný.
  • Pre inštaláciu si kliknite na niektorý z Vašich certifikátov.

  • V detaile daného certifikátu máte v sekcii dostupné akcie položku inštalovať/odinštalovať daný certifikát, kedy po rozkliknutí máte možnosť vykonať inštaláciu certifikátu. Samotná inštalácia certifikátu trvá okolo 10 minút, pričom úspešné nahránie certifikátu na server spoznáte tak, že v sekcii stavu bude napísané - certifikát nainštalovaný.
  • Ďalej pripomíname, že je nutné danú doménu tiež presmerovať z http na https - https://napoveda.slovaknet.sk/rubrika/https-http-2/

Ďalšie informácie o SSL certifikátoch, návody ich vystavení a možnosti inštalácie nájdete na - https://napoveda.slovaknet.sk/rubrika/ssl/