Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Protokol HTTP/2

Protokol HTTP/2 je nástupcom protokolu HTTPS, ktorý pomocou SSL/TLS zabezpečuje prenos webových stránok a celkovo všetkých dát medzi prehliadačom návštevníka a webovým serverom. Protokol HTTPS je založený na zastaralom protokole HTTP 1.1, ktorý má pôvod v 90. rokoch a dnes už technologicky nedostačuje potrebám náročného a moderného webu.

Hlavné výhody protokolu HTTP/2 sú permanentné zabezpečenie a vyššia rýchlosť. Protokol HTTP/2 je v prehliadačoch implementovaný iba v šifrovanej podobe, takže počíta so stálym zabezpečením prenášaných dát a jich ochrane proti odposluchu či zmene.

Vďaka technologickej pokročilosti a binárnemu prenosu dát dokáže HTTP/2 mnohonásobne urýchliť načítanie webových stránok oproti svojmu predchodcovi, ktorý fungoval textovo. Už nie je nutné na web načítať všetky prvky samostatne vo  viacerých vláknách, ale server pošle prehliadaču dáta naraz v jednom spojení a tým pádom oveľa rýchlejšie.

Rozdiel v rýchlosti načítania stránok s HTTP/2 si môžete vyskúšať na svojom počítači napríklad na webe HTTP/2 TECHNOLOGY DEMO.

Využite výhody HTTP/2 aj Vy na svojom hostingu! Rýchly a bezpečný protokol HTTP/2 môže využiť každý zákazník s webhostingom SLOVAKNET.SK a produktom inPage. Naše linuxové aj Windows hostingové servery HTTP/2 podporujú a potrebný SSL/TLS certifikát Basic DV od nás dostanete ZDARMA.

S vašou webovou aplikáciou nie je nutné nič robiť a upravovať; bude s HTTP/2 fungovať bez problému, pretože protokol funguje v aplikačnej vrstve sieťovej komunikácie TCP/IP a iba prenáša data (neovplyvňuje aplikácie ako nape. zmeny verzie PHP).

Viac technických informácií o protokole HTTP/2 nájdete v článku na Root.cz.