Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Zmena verzie PHP

V rámci linuxových variant webhostingu máte novú možnosť meniť verziu PHP priamo z vašeho Centra administrácie. Meniť verzie je však povolené len u webhostingových variant, ktoré sa nachádzajú na novších serveroch. V případe starších serverov, ktoré prepínanie nepodporujú, je treba presun vykonať z našej strany na základe autorizovanej žiadosti.

Kde možnosť prepínania verzií PHP nájdete?

Po prihlásení do zákazníckeho účtu zvoľte v ľavom menu položku [Zoznam s hľadaním] a rozkliknite detail konkrétnej domény. V tomto novom rozhraní pre správu domén vyhľadajte po pravej strane možnosť [Verzia PHP], ďalej kliknutím na [Zmeniť] vyberte v zozname požadovanú verziu a zmeny potvrďte (možno meniť aj samostatne pre jednotlivé subdomény).

Pokiaľ server prepínanie nepodporuje, zobrazí sa vám nasledujúce upozornenie:


Podpora PHP verzí


Pokiaľ vaše webové prezentácie pracuje na verziách PHP 5.6 a nižšie, dôrazne doporučujeme kontaktovať tvorcu webu, aby vykonal jeho upgrade, pretože pre staršie verzie PHP už nie sú vydávané žiadne bezpečnostné aktualizácie ani iné updaty.

Kompletný prehľad o aktuálne (ne)podporovaných verziách je k dispozícii tu: http://php.net/supported-versions.php

Upozornenie

Aby ste sa vyhli riziku nekompatibility stránok s novou verziou PHP , doporučujeme vykonať najprv jeho otestovanie. V opačnom prípade nemôžeme zaručiť bezproblémovou funkčnosť webových stránok, postavených na starších verziách PHP, ktoré by boli prenesené na server podporujúci PHP 5.6 a vyššie.

Odladenie webovej prezentácie

Pri webovej prezentácii, ktorá je postavená na staršej verzií PHP, doporučujeme najprv otestovať funkčnosť a vykonať jej prípadné odladenie. Jednou z možností je presun webu na testovaciu subdoménu, ďalšou potom vytvorenie dočasného aliasu, cez ktorý bude možné web zobraziť, bez nutnosti úpravy súboru hosts.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať pomocou autorizovanej požiadavky.