Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Zmena držiteľa domény CZ

Na vykonanie úprav v doménovom registry CZ domén slúží náš doménový web RegZone!cz.

Pokiaľ si prajete zmeniť kontakt v roli držiteľa domény, máte na výber z dvoch možností potvrdenia zmien:

OFFLINE - papierový formulár:

V sekcií Správa domén zadajte do vyhľadávacieho pola doménové meno pre ktoré si prajete zmenu držiteľa vykonať a zvoľte „Hledat“ . Po načítaní údajov o doméne v sekcií, rozkliknite odkaz „Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)“ v spodnej časti stránky.

V dalšom kroku do kolonky Držitel zadajte nové ID kontaktu, ktorý si prajete nastaviť ako kontakt v roli držiteľa (Postup pre vygenerovanie nového ID kontaktu). Pokiaľ si súčasne prajete zmeniť administračný kontakt pre doménu, označte ho a následne môžete nastaviť iný, zapísaním do okna Přidat administrační kontakty. Potom kliknite na tlačítko Pokračovať. V dalšom okne zadajte emailovú adresu pre zasielanie papierovej žiadosti.

Originál potvrdeného formulára zašlete na našu korešpondenčnú adresu:
ZONER software, a.s., Nové sady 18, 602 00 Brno

ONLINE - cez e-mail súčasného a budúceho držiteľa:

V sekcií Nastavenie a správa domény zadajte do kolonky pre Domény cz, doménové meno pre ktoré si prajete zmenu držiteľa vykonať a zvoľte „Hledat“ . Po načítaní údajov o doméne v sekcií, rozkliknite odkaz „Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)“ v spodnej časti stránky.

V ďalšom kroku do kolonky Držitel zadajte nové ID kontaktu, ktorý si prajete nastaviť ako kontakt v roli držiteľa (Postup pre vygenerovanie nového ID kontaktu). Pokiaľ si súčasne prajete zmeniť administračný kontakt pre doménu, označte jej a následne môžete nastaviť iný, zapísaním do okna Přidat administrační kontakty. Potom kliknite na tlačítko Pokračovat. V ďalšom okne vyberte spôsob overenia "on-line cez e-mail držiteľa"

Samotná zmena prebieha tak, že na e-mail súčasného a budúceho držiteľa je odoslaný link k potvrdeniu žiadosti. V prípade ak nebude žiadosť potvrdená do 14 dní, bude automaticky zrušená.

Zmena vlastníka domény CZ

V tomto videu sa dozviete, ako zmeniť vlastníka CZ domény: