Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Whitelist

Pomocou jednoduchého filtrovacieho pravidla si môžete vytvoriť whitelist e-mailových adries, ktoré budú vždy doručené priamo do zložky
s Prichádzajúcou poštou. Filter sa teda hodí pokiaľ chcete mať istotu, že žiadne správy, ktoré Vám príjdu z predom definovanej e-mailovej adresy, neskončia označené ako spam – teda aj v prípade, že by antispamový filter označil správu ako podozrivú.

1. krok - vytvorenia filtra

Pre vytvorenie filtra prejdite do Vašej e-mailovej schránky cez Zoner webmail a kliknite v ľavom menu na odkaz Nastavenia -> Filtry -> Vytvořit. Zobrazí sa Vám detail nového filtru.

2. krok - nastavenie pravidla

V pravidlách nastavíte Odosielateľ - obsahuje - adresa@whitelist.cz. Případně tento filter môžete viac zovšeobecniť a použíť napríklad iba meno domény @whitelist.cz. Filter sa bude potom vzťahovať na všetky e-mailové adresy z definovanej domény. Filtrovacích pravidiel môžete pridať koľko potrebujete a môžete ich voľne kombinovať, každopádne pokiaľ ste na whitelist pridali viac ako jednu emailovú adresu odosielateľa (či iné pravidlo), tak se uistite, že máte Rozsah nastavený na Odpovedá ktorékoľvek pravidlo.

3. krok - nastavenie akcie

Aby správy z povolených adries chodily do doručenej pošty, je nutné nataviť akciu Presuň správu do -> Príchádzajúca pošta a následne pridajte ďalšiu akciu Zastaviť pravidlá, ktoré zaistia, že žiadný iný filter už správu nepresunie.

4. krok - uloženie filtra

Po uložení je dôležité filter presunúť na prvé miesto v zozname – dostane tým najvyššiu prioritu a kontrola whitelistu sa tak vykoná pred antispamovou kontrolovou.

Ukážka nastavení

whitelist1.PNG