Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Úprava sady nameserverov domény CZ

Pri úprave sady nameserverov domény CZ majte vždy na pamäti, že se zmena prejaví u absolútne všetkých domén CZ, ku ktorým je upravovaná sada priradená!

Zmena sady nameserverov sa vykonáva nahradenám súčasnej sady. Zmenu je možné potvrdiť on-line pomocou ZONER autorizačného kódu kontaktu alebo off-line pomocou formulára.

Zadanie zmeny nameserverov

Na adrese www.regzone.cz vygenerujte on-line žiadosť.

V sekcií Domena CZ zadáte do kolonky doménové meno a zvolíte „Hledat“ .Po načítaní údajov o doméne v sekcií
rozkliknite odkaz „Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)“,na dalšej stránke v kolonke „sada nameserverů“ vymažte pôvodný identifikátor sady nameserverov a zadáte nový. Pokiaľ si prajete použiť nameservery našej spoločnosti, zaškrtnite voľbu "použiť sadu nameserverov registrátora ZONER software a.s.

Pokiaľ nemáte pre svoje nameservery vytvorenú sadu,môžete si ju vytvoriť na stránkách www.regzone.cz:
Vytvoriť novú sadu nameserverov pomocou formulára, ktorý se tu nachádza.

Online autorizácia zmeny nameserverov

Zmena sady nameserverov sa vykonáva nahradením súčasnej sady. Zmenu je možné potvrdiť on-line pomocou ZONER autorizačného kódu
kontaktu alebo off-line pomocou formulára. O autorizačný kód kontaktu zažiadajte kliknutím na odkaz zaslať autorizační kód.
Autorizačný kód bude zaslaní na emailovú adresu osoby, ktorú ste vybrali pre autorizáciu zmeny. Akonáhle Vám bude heslo doručené
zadajte ho do kolonky Autorizační kód, potom kliknite na tlačítko Potvrdit.

Offline autorizácia zmeny nameserverov

V prípade, že si prajete vykonať potvrdenie pomocou papierovej žiadosti, alebo nemáte možnosť prístupu k nastaveným e-mailovým adresám pre online autorizáciu, zvoľte možnosť písomného potvrdenia a zadajte emailovou adresu kam má byť formulár zaslaný. Pre potvrdenie je potrebné formulár podpísať autorizovanou osobou, podpis úradne overiť a zaslať ho na našu korešpondenčnú adresu:
ZONER software, a.s., Nové sady 18, 602 00 Brno

Výmenu sady nameserverov môžu autorizovať - administratívny kontakt v roli držiteľa, administratívne kontakty domény, alebo technický
správca súčasnej sady NS.

Videotutoriál - zmena sady nameserverov domény CZ

V tomto videu sa dozviete, ako zmenit radu nameserverov Vašej domény: