Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Presun WordPressu na novú doménu

V tomto návode si ukážeme ako ľahko a rýchlo presunúť Váš WordPress z jednej domény na druhú.  Presun môžete vykonať manuálne alebo pomocou doplnku Duplicator, ktorý za Vás odvedie väčšinu práce.

Pred samotným presunom WordPressu odporúčame skontrolovať následujúce:

  1. V správe WordPressu zdrojovej domény musí byť aktívny doplnok Duplicator - Pokiaľ doplnok aktívnyí nemáte, návod pre inštaláciu nájdete v 1. kroku.
  2. Na cielovej doméně musí byť aktívny hosting vrátane databázy.
  3. Pri oboch hostingoch (zdrojová a cieľová doména) prekontrolujte parameter PHP Max Execution Time, ktorý odporúčame po dobu presunu nastaviť na 300 sec. Prípadné navýšenie tohoto parametru pri našich službách Vám na vyžiadanie cez autorizovanú požiadavku radi zaistíme.

1. krok - Inštalácia doplnku Duplicator

1. Prihláste sa do správy svojho WordPressu a v ľavom menu kliknite na záložku Pluginy --> Inštalácia pluginov

2. Do vyhľadávacieho pola vložte názov "duplicator" pre vyhľadanie rovnomenného pluginu. Následne stačí kliknúť na Inštalovať.

3. Aktivujete Duplicator kliknutím na tlačítko Aktivovať

2. krok - Export balíčku WordPressu zdrojovej domény

1. V ľavom menu zvoľte položku Duplicator a v pravom hornom rohu kliknite na tlačítko Vytvoriť nový.

2. Príprava balíčku - Teraz si môžete ale nemusíte premenovať názov balíčku, ostatné dostupné polia (Úložisko, Archív, Inštalátor) odporúčame nechať nedotknuté. Pokračujte na tlačítko "Ďalšie"

3. Preverenie systému - Teraz stačí vyškať na dokončenie scanu. Pokiaľ dôjde k nejakému problému, zobrazí sa pri položke "Upozornenie". 

Pozornost venujte hlavne premennej PHP Max Execution Time. Odpočúčame kontaktovať súčasného poskytovateľa hostingu, aby navýšil hodnoty Max Execution Time a Memory Limit, aspoň na dobu migrácie, nad rámec daného hostingového variantu (v opačnom prípade by nemusel byť prenos dát úspešný). Ostatné chybové hlásenia, ako napr. PHP Open Base Dir, môžete ignorovať.

4. Pokiaľ je všetko v poriadku stačí odškrtnúť pole "Ano. Pokračovať v procese zostavenia!" a kliknúť na tlačítko "Zostavenie".

5. Zostavenie balíčku - Pokiaľ sa proces tvorby balíčku korektne dokončí (upozorňujeme, že môže trvať niekoľko minút), môžete oba súbory stiahúť do vášho PC.

3. Krok - Import balíčku na cieľovú doménu

Na doméne, kam si prajete preniesť prezentíciu, je potrebné mať aktívny hosting, viď. ponuka Linuxových variantov. Využiť môžete priamo variant WordPress, ktorého súčasťou je už predvytvorená databáza a nainštalovaný webový certifikát. Ničmenej, pred nahraním a inštaláciou balíčku, je žiadúce najprv zmazať všetky súbory z koreňového adresára (hlavne sa usitite, že je odstranený súbor wp-config.php, ktorý by ďalšiemu priebehu bránil). Pokiaľ máte hostingový program už aktívny, pokračujte podľa nižšie uvedeného postupu.

1. Pripojte sa na FTP domény a nahrajte do kořenového adresára "public_html" oba stiahnuté súbory. Po dokončení prenosu zadajte v prehliadači názov vašej domény a hneď za názov pripíšte "installer.php"

Príklad: nazovdomeny.sk/installer.php

2.Pokiaľ ste všetlo zadali správne, budete presmerovaný na sprievodcu obnovenia WP. 

V tomto kroku je potrebné napojiť WordPress na novú MySQL databázu, k čomu je potreba vyplniť požadované údaje: 

  • Action - vyberte možnosť "Empty Database"
  • Host -  adresa DB serveru
  • Database - název databáze
  • User - prihlasovacie meno
  • Password - heslo k databáze

Následne stlačte tlačítko "Validate"

3. Validácia -  V tomto kroku inštalátor skontroluje či je je na cieľovej doméne všetko pripravené, či sú dáta v poriadku a či sa pripojí k danej databáze. Pokiaľ áno, pole pri Validation sa označí ako "Pass" alebo "Notice". Pokiaľ je nejaký z údajov zle zadaný, databáza sa označí ako "Fail" a je potrebné novu rozkliknúť záložku "Setup" a údaje opraviť a spustiť proces validácie znovu.

Ak je validácia úspešná, zakliknite súhlas s podmienkami používania a kliknite "Next".

4. Aktualizácia - V tomto kroku môžete skontrolovať údaje ako je databáza a cesta k adresáru kam sa budú dáta z Vášho archívu inštalovať. Po kontrole kliknite "OK".

5. Inštatalácia a ukočnenie - Instalátor následne spracuje a nainštaluje dáta z Vášho archívu. Pokiaľ bude všetko v poriadku, prihláste sa do novo importovaného WordPressu a zmažte instalačné súbory. Následne odstráňte aj zip archív na FTP.

6. Kontrola - Teraz ostáva otestovať funkčnosť stránok, skontrolvoať ich obsah a znovu uložiť trvalé odkazy atď. Gratulujeme, práve ste preniesli Váš Wordpress na novú doménu.