Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Presun WordPress prezentácie z jednej domény na druhú

V prípade, že je súčasná prezentácia hostováná u nás, do administrácie Wordpressu (ďalej len "WP) sa dostanete cez Centrum administrácie -> v ľavom menu  zvolíte položku Zoznam služieb a potom "detail" pri danej službe. V menu, ktoré sa vám zobrazí na ďalšej stránke, zrolujte úplne dolu a kliknite na logo aplikácie WP.

V ďalšom kroku rozkliknite prostrednú zvýraznenú položku pre vstup do /wp-admin/.

1) Inštalácia pluginov

V prvom rade je potrebné nainštalovať samotný plugin Duplicator, ktorý je k dispozícii ku stiahnutiu priamo v administrácii WP.

V ľavom menu chodte na položku Pluginy a vyberte možnosť Inštalácia pluginov.

  

 

Do vyhľadávacieho pola vložte heslo "duplicator" pre vyhľadanie rovnomenného pluginu. Následne stačí kliknúť na inštaláciu...

 

 

...a hneď potom plugin aktivovať.

 

2) Export WordPress balíčku z domény "A"

Použitie tohoto pluginu vyžaduje určitú technickú zdatnosť a skúsenosť. Preto doporučujeme najprv si vytvoriť zálohu súčasného webu rátane databáze. V prípade obtiaží sa potom môžete rýchlo vrátiť k predchádzajúcej funkčnej verzii.

V ľavom menu zvoľte položku Duplikátor, následne vyhľadajte v pravom hornom rohu tlačítko Vytvoriť nový a kliknite na neho.

Požiadavky

V prvom kroku preveríte požiadavky potrebné pre export súčasnej prezentácie. Tu si môžete premenovať názov balíčku, ostatné dostupné polia (Úložisko, Archív, Inštalátor) doporučujeme nechať podľa pôvodných nastavení. Pokračujte na tlačítko Ďalšie

Preverenie systému

Teraz stačí počkať na dokončenie scanu. Pokiaľ dôjde k nejakému problému, zobrazí sa pri danej položke Upozornenie.

Pozornosť venujte hlavne premennej PHP Max Execution Time. Doporučujeme kontaktovať súčasného poskytovateľa hostingu, aby navýšil hodnoty Max Execution Time a Memory Limit, aspoň na dobu migrácie, nad rámec danej hostingovej varianty (v opačnom prípade by nemusel byť prenos dát úspešný).

Ostatné chybové hlásenia, ako napr. PHP Open Base Dir,môžete ignorovať.

Teraz stačí odškrtnúť pole "Ano. Pokračovať v procese zostavenia!" a kliknúť na tlačítko Zostavenie.

Zostavenie balíčkov

V prípade ak sa proces tvorby balíčkov riadne dokončí (upozorňujeme, že môže trvať niekoľko minút), môžete oba súbory stiahnuť do vášho PC.

3) Import balíčkov na doménu "B"

Na doméne, kam si prajete preniesť prezentáciu. je potrebné najprv spustiť jednu z našich Linuxových variant.

Využiť môžete priamo varianty WordPress, ktorých súčasťou je už pred vytvorená databáza a nainštalovaný webový certifikát. Pred nahraním a inštaláciou balíčku, je žiaduce najprv vymazať všetky súbory z koreňového adresára (hlavne sa uistite, že je odstránený súbor wp-config.php, ktorý by ďalšiemu priebehu bránil).

Teraz sa pripojte na FTP domény a nahrajte do koreňového adresára public_html oba stiahnuté súbory. Akonáhle bude dokončené, zadajte v prehliadači názov vašej domény a hneď za ňu pripíšte "installer.php":

nazovdomeny.sk/installer.php

Pokiaľ zadáte správne, budete presmerovaný na sprievodcu obnovenia WP. Na následujúcej obrazovke zaškrtnite súhlas s podmienkami pre použitie aplikácie a pokračujte kliknutím na tlačítko Next.

Súbory a databázy

V ďalšom kroku je potrebanapojiť WP na novú MySQL databázu, k čomu je potrebné vyplniť požadované polia:

 

Action - vyberte možnosť "Connect and Remove All Data"

Host -  adresa DB servera

Database - názov databázy

User - prihlasovacie meno

Password - heslo k databáze

 

V prípade, že zatiaľ žiadnu nemáte, návod na zriadenie je k dispozícií tu.

 

Pred samotným inštalačným procesom doporučujeme otestovať pripojenie k databáze, čo vykonáte kliknutím na tlačítko Test Database.

 

 

Pokiaľ dopadne test úspešne (všetko zvýraznené zeleným), je všetko v poriadku a môžete pokračovať kliknutím na tlačítko Next. V opačnom prípade máte niektoré pole vyplnené nesprávne.

 

 

Aktualizácia

V treťom kroku inštalácie iba potvrďte URL adresu a cestu v databáze. Pokračujte kliknutím na tlačítko Next.

 

 

Otestovanie

Teraz máte hotovo, ostáva otestovanie stránok, skontrolovať ich obsah a preuložiť trvalé odkazy atp.

 

 

Pokiaľ bude všetko v poriadku, prihláste sa do novo importovaného WordPress a zmažte instalačné súbory. Následne odstráňte aj zip archív na FTP.