Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Presun e-mailových správ k SLOVAKNET.SK

Najprv bude potrebné si u nás zriadiť mail hosting. Vyberať môžete z našich webhostingových programov, ktoré do jedného obsahujú možnosť vedenia e-mailových služieb. K dispozícii sú nasledujúce možnosti:

1) Pomocou aplikácie IMAPsync (prevod schránok z našej strany)

Upozorňujeme, že tento typ migrácie je spoplatnený!

Cenník migrácie:

 • migrácia schránok do 10 ks (vrátane) - 16.29,-€ bez DPH
 • migrácia schránok nad 10 ks - príplatok +2,-€ bez DPH za mailbox

Pre prevedenie dát zo schránok od vášho aktuálneho poskytovateľa je potreba, aby sa ku shránkám pristupovalo cezprotokol IMAP.

Pre úspešný priebeh je potrebné postupovať podľa nasledujúcich bodov:

 1. Prosíme o dodanie prístupových údajov ku všetkým schránkam a přesný názov serveru IMAP.

  Upozornenie

  Rovnako je potrebné myslieť na to, aby pôvodné schránky nemali nastavené jednoduché heslá, tie je potrebné najprv zmeniť na súčasnom servery. Návod na vytvorenie dostatočne silného hesla nájdete v tomto článku.

 2. Pre zriadenie konkrétnej webhostingovej varianty na doméne je potreba zaslať autorizovanú požiadavku.

 3. Po spustení služby vytvorte emailové schránky s rovnakými názvami, aké využívate u vášho súčasného poskytovateľa (schránky z našej strany zámerne pre zákazníkov nevytvárame kvôli zachovaniu bezpečnosti služieb).

  Upozornenie

  Pokiaľ dáta vo vašich schránkach presahujú veľkosť nad 5 GB, je potrebné ich obsah najprv buď zredukovať, alebo využiť doplnkové služby Schránka XXL (spoplatnené 2,- € bez DPH / mesiac) + vykonať navýšenie priestoru v rámci varianty minimálne o 5 GB za 3,- € bez DPH / mesiac (za každý ďalší 1 GB vždy 0.60,- € bez DPH).

 4. Akonáhle budú schárnky pripravené, môžete už poštovú prevádzku presmerovať k nám (tým docielite to, že sa pred dokončením migrácie žiadna pošta nestratí). Ponúkajú sadve možnosti:

a) Zmena nameserverov - Budete môcť využívať technológiu DKIM (nastavenie našich NS je potrebné periodickej rotácii kľúčov). Ďalej je možné, v rámci variatu>Email Pro, využiť bezplatné presmerovanie na vami zvolenú URL adresu.
Názvy našich NS sú nasledujúce:

ns1.regzone.cz
ns1.regzone.de
ns1.regzone.info
pre prípad .CZ domény použite sadu nameserverov: NSSET:ZONER

b) Zmena MX záznamov - Túto možnosť využijete v prípade, kedy chcete súčasné nastavenie nameserverov zachovať. Nasledujúce MX záznamy potom nastavte u vašeho súčasného poskytovateľa:

relay.zoner.com.
10mx.zoner.com.
15mx.zoner.com.

5. Teraz sa ostáva dohodnúť na presnom termíne migrácie starej pošty, ktorú dokončíme vďaka vami zaslaným prístupom

2) Pomocou e-mailového klienta a IMAP protokolu

Prenesenie e-mailových správ do systému Z-mail (ZONER-mail) bude vyžadovať vytvorenie e-mailovej schránky v rámci pripraveného webhostingu + prístupové údaje, ktoré pri vytváraní schránok získate.

Následne postupujte podľa nižšie uvedených bodov:

 • Pokiaľ už využívate nejakého poštového klienta pre prácu s emailami, stačí vytvoriť nový emailový úšet pre schránku na našom servery. Postup pre nastavenie poštových klientov uvidíte v tomto článku.
  Dôležite je zvoliť protokol (typ účtu) IMAP.
 • Pokiaľ žiadneho poštového klienta nepoužívate, vytvoríte účty pre obe schránky - jak na pôvodnom servery, tak a na našom.
  Opäť pre oba účty zvolíte protokol (typ účtu) IMAP

Potom stačí správy v poštovom klientovi označiť, a myšou pretiahnuť do príslušnej zložky v účte na našom servery. Poštový klient ich najprv skopíruje a následne vykoná synchronizáciu. Týmto spôsobom je možné preniesť správy vo všetkých zložkách a zostanú u nich zachované všetky parametre - dátum doručenia, informácie o tom či bola správa prečítaná či nie, atď.

Upozornienie

Na poštovom systéme Z-mail nie je možné vytvoriť pod zložku v zložke Doručená pošta.