Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Nastavenie DNSSEC

Podpísanie domény

  1. Po prihlásení do Centra administrácie na adrese https://admin.slovaknet.sk zvoľte v ľavom menu v sekcií Domény a hosting položku Správa domén a hostingu.
  2. Do vyhladávacieho pola zadajte názov konkrétnej domény (či hviezdičku pre vypísanie všetkých domén na účte) a potvrďte tlačítkom hladať.
  3. V zozname rozkliknite detail konkrétnej domény a následne v jej detaile "rozbaľte" sekciu Bezpečnosť.
  4. V riadku DNS rozkliknite vpravo voľbu zabezpečiť pomocou DNSSEC a potvrďte kliknutím na ano. Konfigurácia môže trvať niekoľko desiatok sekúnd, po jej dokončení už v řiadku DNS uvidíte ikonu klúča a status Zabezpečené pomocí DNSSEC. Tým je nastavenie dokončené.
  5. V prípade českých domén potvrdzuje centrálny register CZ-NIC nastavenie DNSSEC na e-mail držiteľa domény.

Zrušenie podpísania domény

  1. Po prihlásení do Centra administrácie na adrese https://admin.slovaknet.sk zvoľte v ľavom menu v sekci Domény a hosting položku Správa domén a hostingu.
  2. Do vyhladávacieho pola zadajte názov konkrétnej domény (či hviezdičku pre vypísanie všetkých domén na účte) a potvrďte tlačítkom hľadať.
  3. V zozname rozkliknite detail konkrétnej domény a následne v jej detaile "rozbaľte" sekciu Bezpečnosť.
  4. V riadku DNS rozkliknite vpravo voľbu zrušit zabezpečení a potvrďte kliknutím na ano. Zrušenie môže opät trvať niekoľko desiatok sekúnd, po jeho dokončení už v riadku DNS uvidíte zašednutú ikonu kľúča a status Nie je zabezpečené. Tým je zrušenie DNSSEC dokončené.
  5. V prípade českých domén opät potvrdzuje centrálny register CZ-NIC zrušenie DNSSEC na e-mail držiteľa.