Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

mojeID

Služba mojeID predstavuje bezplatnú službu pre všetkých užívateľov internetu, ktorá je poskytovaná združením CZ.NIC. Pomocou mojeID sa môžete prihlasovať k Vašim obľúbeným službám bez nutnosti ďalších a ďalších registrácií. Nebudete si musieť pamätať mnoho prihlasovacích mien a hesiel, bude Vám stačiť jedno meno a k nemu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, aké osobné údaje poskytujete konkrétnym serverom. Svoju identitu tak budete mať pevne pod kontrolou.

Hlavné výhody služby mojeID

  • jedno heslo pro množstvo webov - pre prihlásenie na obľúbené stránky, ktoré už využívajú službu mojeID, budete potrebovať iba jedno meno a jedno heslo.
  • osobné údaje pod kontrolou - jednoduchá úprava svojích kontaktných údajov iba na jednom miestne, platné pre všetky stránky na ktoré sa budete prihlasovať pomocou mojeID.
  • bezpečnejšie prihlasovanie - pokiaľ máte viac přihlasovacích údajov, tu stačia iba jedny, navyše je možné bezpečnosť ďalej navyšovať napr. certifikátom apod.

Viac informácií ku službe mojeID nájdete na strike: www.mojeid.cz. Najčastejšie otázky ku službe tiež tu.

Úpravy vytvořených kontaktů mojeID

Všetky úpravy súvisiace s vytvoreným kontaktom mojeID se vykonávajú iba v administrácii projektu mojeID

Výhody mojeID z hľadiska našich služieb SLOVAKNET

  1. registrácia domény - v rámci objednávky domény je k dispozícii voliteľné použitie registrácie domény pomocou identifikátoru mojeID.
  2. prihlásenie do zákazíckeho účtu našej spoločnosti - v prípade, že máte vytvorený identifikátor mojeID, je možné sa pomocou neho prihlasovať ku svojmu zákazníckemu účtu našej spoločnosti. Prvé prihlásenie prebieha tak, že zvolíte možnosť prihlásenia cez mojeID a po úspešnom zadaní údajov, ešte zadáte tiež prihlasovacie údaje svojho zákaznickeho účtu. Tým dôjde ku spárovaniu týchto údajov a od ďalšieho prihlásenia Vám už stačí ibe prihlásenie cez mojeID.
  3. zlúčenie zákaznickych účtov - v prípade, že máte u našej spoločnosti vedených viac zákazníckych účtov, je v možné si nastaviť prihlasovanie do všetkých účtov pod svojím identifikátorom mojeID. 

Prepojenie mojeID so zákaznickym účtom v Centre administrácie

  1.  V detaile zákazníckeho účtu (nájdete ho v pravom hornom rohu) kliknete na odkaz mojeID.
  2.  V následujúcom kroku - viď obrázok nižšie, vykonáte  prepojenie zákazníckeho účtu s účtom mojeID.

mojeID_sparovani.png