Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Služba mojeID

mojeID - prihlasovanie k webovým službám

Služba mojeID predstavuje bezplatnú službu pre všetkých používateľov internetu, ktorá je poskytovaná združením CZ.NIC. Pomocou mojeID sa môžete prihlasovať k Vašim obľúbeným službám bez nutnosti ďalších a ďalších registrácií. Nebudete si musiet pamätať množstvo prihlasovacích mien a hesiel, bude Vám stačit jedno meno a k nemu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, aké osobné údaje poskytujete konkrétnym serverom. Svoju identitu tak budete mať pevne pod kontrolou.

Hlavné výhody služby mojeID

  • jedno heslo pre množstvo webov - na prihlásenie na obľúbené stránky, ktoré už využívajú službu mojeID, budete potrebovať len jedno meno a heslo.
  • osobné údaje pod kontrolou - jednoduchá úprava svojich kontaktných údajo len na jednom mieste, platné pre všetky stránky na ktoré sa budete prihlasovať pomocou mojeID.
  • bezpečnejšie prihlasovanie - ak máte viac prihlasovacích údajov, tu už stačia len jedny + je možné bezpečnost ďalej navyšovať napr. certifikátom a pod.

Viac informácií k službe mojeID nájdete na stránke: www.mojeid.cz. Najčastejšie otázky k službe také zde.

Úpravy vytvorených kontaktov mojeID

Všetky úpravy súvisiace s vytvoreným kontaktom mojeID sa vykonávajú len v administrácii projektu mojeID

Využitie služby mojeID v rámci našich služieb

Služba mojeID má celý rad využití, z hľadiska našich služieb je možné ju využiť pre nasledujúce úpravy:

  • registrácia domény - v rámci objednávky domény je k dispozícii voliteľné použitie registrácie domény pomocou identifikátoru mojeID.
  • prihlásenie do zákazníckeho účtu u našej spoločnosti - ak máte vytvorený identifikátor mojeID, je možné sa pomocou neho prihlasovať k svojmu zákazníckemu účtu u našej spoločnosti. Prvé prihlásenie prebieha tak, že zvolíte možnosť prihlásenia cez mojeID a po úspešnom zadaní údajov ešte zadáte tiež prihlasovacie údaje svojho zákazníckeho účtu. Tým príde k spárovaniu týchto údajov a od ďalšího prihlásenia Vám už stačí len prihlásenie cez mojeID.
  • zlúčenie zákazníckych účtov - ak máte u našej spoločnosti vedených viacero zákazníckych účtov, je v možné si nastaviť prihlasovanie na všetk účty pod svojim identifikátorom mojeID. Nastavenie sa vykonáva v zákazníckom účte - ľavé menu - mojeID.