Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Inštalácia WordPressu v systéme CzechiaApps


Čo potrebujeme na začiatok?

Pred samotným spustením inštalácie WordPressu v systéme CzechiaApps potrebujeme mať zaregistrovanú doménu a na tejto doméne spustený webhostingový program na linuxovom serveru - buď variantu Linux alebo LinuxPlus.


Inštalácia za pár sekúnd

Akonáhle máte aktívny webhosting Linux alebo Linux Plus, pokračujte následujúcimi krokmi:

1. Zvolíte vo svojom Centre administrácie "detail" pri danej službe.

2. V menu, ktoré sa vám zobrazí na ďalšej stránke, zíďte úplne dole a kliknete na logo aplikácie Wordpress.


Zobrazí sa vám stránka, ktorá vám pomôže v rámci CzechiaApps nakonfigurovať inštaláciu.


Všetky položky na tejto stránke sú systémom CzechiaApps predvyplnené, ale pokiaľ si prajete, môžete akúkoľvek z nich upraviť: úpravu je možné vykonať pomenovaním vnoreného adresára, vybrať si konkrétnu verziu Wordpressu k inštalácií aj jeho jazykovú mutáciu. Tu môžete deaktivovať či aktivovať automatické aktualizácie, nastaviť si vlastné užívateľské meno, heslo, email administrátora, názov vašeho budúcehoo webu a ďalšie.

Akonáhle kliknete dole na tlačítko Inštalovať, systém behom niekoľkých sekúnd vykoná inštaláciu WordPressu a vy už môžete plánovať, aký obsah budete na novom webe vo Wordpresse tvoriť.Výhody inštalácie v systéme CzechiaApps


Inštalácia Wordpressu bude spravovaná v rámci systému CzechiaApps na profesionálnom hostingu pri SLOVAKNET.sk, čo vám prináša pohodlie v tom, že se systém (pri zachovaní doporučeného nastavenia) sám aktualizuje, sťahuje a inštaluje bezpečnostné záplaty a vykonáva údržbu súborov a zálohovanie.

Systém CzechiaApps vykoná automaticky aj aktualizácie všetkých šablón, všetkých pluginov (doplnkov) a jazykových balíkov inštalácie. Pred každou automatickou operáciou vykoná zálohu. Pomôže udržať váš Wordpress v aktuálnom a bezpečnom stave, aby ste sa mohli sústrediť iba na tvorbu svojej prezentácie.

CzechiaApps sa vám v tomto stane užitočným pomocníkom pri správe vašeho webu. Avšak za vami nainštalované pluginy, šablóny a obsah nenesie prevádzkovateľ hostingu zodpovednosť, pomôže vám, aby ste vždy využívali aktuálnu verziu a obsah vašeho webu bol pravidelne zálohovaný.