Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Really Simple SSL

Plug-in Really Simple SSL umožňuje rýchle a jednoduché sprevádzkovanie HTTPS na Wordpresse na našich serveroch. Pri všetkých doménach v našej správe môžete teraz bezplatne prejsť na zabezpečený protokol HTTPS a toto rozšírenie pomôže jednoducho presmerovať všetky požiadavky z http:// na https:// rátane tzv. zmiešaného obsahu. Automaticky upravuje aj databázové hodnoty siete URL a home URL.

Plug-in Really Simple SSL stiahnete na oficiálnych stránkach projektu wordpress.org, k dispozícii je tiež podrobná dokumentácia.

Pozor, po aktivácií https:// dôjde k zdanlivému "odhláseniu" prihláseného užívateľa z administrácie. Je to tak z toho dôvodu, že pre webový prehliadač je stránka s adresou začínajúcou https:// vlastne úplne nový, odlišný web. Webový prehliadač vám teda neponúkne uložené heslo a bude potreba ho ručne vyplniť.

Pokiaľ sa stretne s chybou v podobe slučky presmerovania (redirect loop), je možné ju riešiť tým, že plug-inu zabránite zapisovať do súboru .htaccess. Najprv odstráňte zo súboru .htaccess pravidlá týkajúce sa tohoto pluginu (návod tu) a potom pridajte do súboru wp-config.php následujúci riadok:

define( 'RLRSSSL_DO_NOT_EDIT_HTACCESS', TRUE);

Ďalšie užitočné tipy a odpovede na otázky nájdete v dokumentácií.