Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Dvojfaktorové overenie

Dvojfaktorové overenie ponúka pridaný stupeň ochrany prístupu k Vašej emailovej schránke. Okrem samotného hesla ku schránke je pri prístupe vyžadovaný tiež overovací kľúč, ktorý je zasielaný na Vaše mobilné zariadenie.

Aktivácia

  • Príhláste sa do svojej emailovej schránke v prostredí Webmail a zvoľte Nastavenia > Dvojfaktorové overenie > Pridať

webmail_two_factor_authentication1.PNG

webmail_two_factor_authentication2.png

Mobilná aplikácia

Existuje široký výber overrovacích aplikácií, ktoré slúžia za účelom generovania overovacích kódov, pokiaľ teda už obdobnú aplikáciu využívate, môžete v pridaní ďalšieho účtu postupovať štandardným spôsobom pomocou QR kódu.

Nižšie nájdete postup v prípade aplikácie Google Authenticator, ktorá je zadarmo dostupná pre systém Android aj iOS.

Prípadnými alternatívami sú napríklad:

  • RSA SecurID Authenticate (Android, iOS)
  • Microsoft Authenticator (Android, iOS)
  • Twilio Authy 2-Factor Authentication (Android, iOS)
  • 1Password (Android, iOS)

Google Authenticator

  • Na Vašom mobilnom zariadení si zadarmo stiahnete aplikáciu Google Authenticator, kde zvoľte možnosť "Naskenovať QR kód" a naskenujte QR kód z obrazovky klienta Webmail (ako je ilustrované na obrázku vyššie).

gauthenticator.png

webmail_two_factor_authentication3.jpg

  • Ihneď po naskenovaní QR kódu sa v mobilnej aplikácii zobrazí číselný kľúč, ktorý opíšte do príslušného pola s názvom "Vložte kľúč..." pod QR kódom v prostredí Webmailu a stlačte tlačítko Pokračovať, čím sa dvojfaktorové overenie aktivuje.
  • Pri budúcom pokuse o prihlásenie k tejto schránke budete po zadaní prihlasovacieho mena a hesla vyzvaný zadaniu kľúča viď. obrázok nižšie. Po otvorení aplikácie Google Authenticator ihneď uvidíte číselný kľúč, ktorý sa v krátkych intervaloch bude meniť. Kľúč je potrebné do prihlasovacej obrazovky Webmailu vložiť a potvrdiť skôr, ako sa kľúč zmení na nový. Pokiaľ všetko prebehne v poriadku, budete úspešne prihlásený do Vašej emailovej schránky.

webmail_two_factor_authentication3.PNG