Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

Domény 3. úrovně

Pri väčšine webhostingových programov ponúkame možnosť zriadenia domény 3. úrovne (např. http://nazov.mojadomena.sk - "nazov" je teda doména tretej úrovne, zriadená pod doménou "mojadomena.sk"). Počet a možnosti zriadenia domén tretej úrovne môžu byť obmedzené. Vytvorenie takejto subdomény funguje na princípe nasmerovania vybraného adresára na zadanú doménu tretej úrovne.

V Centre administrácie môžete doménu 3. úrovne príamo vytvoriť. V "Seznamu používaných služeb" kliknite na odkaz "detail" pri Vašej doméne, pre ktorú chcete doménu 3. úrovne vytvoriť.

V sekci "Domény 3. úrovně" kliknite na odkaz "pridať ďalšiu doménu 3. úrovne",

Zvolte názov pre doménu tretej úrovne a zložku, na ktorú má doména tretej úrovne smerovať. Po potvrdení (kliknutím na odkaz "potvrdiť") bude zvolený názov nastavený ako doména 3. úrovne na doméne, kde ste o vytvorenie požiadali.

V našom príkladu sú teraz na doméne zoner.sk vytvorené dve domény 3. úrovne. Prvá z nich je "inshop," ktorá smeruje do zložky inshop a je dostupná ako (www.) inshop.zoner.sk. Druhá je "interval," ktorá smeruje do zložky interval a je dostupná ako (www.) interval.zoner.cz.

Zmrnit nastavenia je možné po kliknutí na odkaz "detail" pri domény tretej úrovne, kde si prajete zmenu vykonať. V podrobných informáciách sú zobrazené detailné informácie domény tretej úrovne. V záložke Dostupné operácie nájdete ďalšie možnosti nastavenia – je možné zamknúť prístup k štatistike (vlastná štatistika návštevnosti), nastaviť vlastnú stránku 404 či úplne zrušiť doménu tretej úrovne.