Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

DNSSEC

DNSSEC je rozšírenie systému doménových mien (DNS), ktoré zvyšuje jeho bezpečnosť. DNSSEC poskytuje užívateľom istotu, že informácie, ktoré z DNS získal, boli poskytnuté správnym zdrojom, sú úplné a ich integrita nebola pri prenose narušená. DNSSEC zaistí dôveryhodnosť údajov, získaných z DNS.

DNSSEC je v túto chvíľu k dispozícií pre domény CZ a EU. Pracujeme na zavedení tejto technológie pre generické (gTLD) domény.

Princíp funkcie DNSSEC

Princípom DNS je preklad číselných IP adries (napr.154.25.8.132) na ľahšie zapamätateľné URL adresy (zoner.sk). Tento preklad môže byť napadnutý a doméne môže byť priradená iná cudzia IP adresa. V tomto prípade je užívateľ nasmerovaný na úplne iný server, než na ktorom sa nachádza Vaše prezentácia. DNSSEC predchádza takejto situácií využitím princípu asymetrických kľúčov. Tento princíp je podobný napríklad systému elektronických podpisov.

Viac o DNSSEC nájdete na www.dnssec.cz.

DNSSEC u nás

Naše nameservery ponúkajú plnú podporu DNSSEC pre domény CZ. Vašo doménu môžete podpísať v Centre administrácie. Tu tiež môžete DNSSEC pre doménu zrušiť. Postup je popísaný v článku Nastavenie DNSSEC. Naša spoločnosť si vyvinula svoj vlastný software na správu a údržbu zón zabezpečených technológii DNSSEC.