Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

DKIM - DomainKeys Identified Mail

K čomu slúži DKIM

DKIM (DomainKeys Identified Mail) je technológia pre zvýšenie dôveryhodnosti emailov, ktorá tiež napomáha odhaleniu podvrhnutých správ. Odoslaná správa je SMTP serverom podpísaná privátnym kľúčom domény odosielateľa, a tento podpis je uložený v hlavičke emailu. Server príjemcu porovná tento podpis s verejným kľúčom uloženým v DNS záznamoch domény. Tým že podpis odpovedá je preukázané, že email skutočne pochádza z domény odosielateľa a že behom prenosu správy nedošlo k jej úprave.

Využitie DKIM na poštových serveroch SLOVANET

  • Poštový systém ZONER Webmail

Pokiaľ využívate v rámci nášho hostingu e-mailové služby, aktiváciu služby DKIM vykonáte cez webové rozhranie na adrese WEBMAIL.ZONER.COM nasledovne:

Prihláste sa do schránky postmaster a kliknite na Nastavenia -> Nastavenia domény -> Zabezpečenie -> Podpisovanie DKIM

webmail dkim.png

Pre využívanie služby DKIM je NUTNÉ, aby mala doména nastavené naše nameservery - tak môžeme zaistiť automatické vytvorenie potrebných DNS záznamov, a periodickú rotáciu kľúčov.

  • Zoner CloudMail

V rámci CloudMailových služieb je tiež možnosť DKIM využiť. Pre aktiváciu kontaktujte zákaznícku podporu na emaile admin@zoner.sk, s uvedením domény pre ktorou potrebujete DKIM nastaviť. Pre využívynie služby DKIM je NUTNÉ, aby mala doména nastavené naše nameservery - tak môžeme zabezpečiť automatické vytvorenie potrebných DNS záznamov a periodickú rotáciu kľúčov.