Portál technickej podpory

Ak tu nenájdete to, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.
Potrebné informácie pre vás radi doplníme.

DKIM - DomainKeys Identified Mail

Na čo slúži DKIM

DKIM (DomainKeys Identified Mail) je technologia na zvýšenie dôveryhodnosti emailov, ktorá tiež napomáha odhaleniu podvrhnutých správ. Odoslaná správa je SMTP serverom podpísaná privátnym kľúčom domény odosielateľa a tento podpis je uložený v hlavičke e-mailu. Server príjemcu porovná tento podpis s verejným kľúčom, uloženým v DNS záznamoch domény. Tým že podpis zodpovedá, je preukázané, že email skutočne pochádza z odosílateľovej domény, a že v priebehu prenosu správy neprišllo k jej úprave.

Využitie DKIM na poštových serveroch SlovakNet

  • Poštový systém ZONER Webmail

Ak využívate v rámci nášho hostingu e-mailové služby, aktiváciu služby DKIM vykonáte cez webové rozhranie na adrese WEBMAIL.ZONER.COM nasledovne:

Prihláste sa do schránky postmaster a kliknite na Nastavenia -> Nastavenie domény -> Zabezpečenie -> Zapnuté

DKIM -AKTIVACE

Na využívanie služby DKIM je NUTNÉ, aby mala doména nastavené naše nameservery - tak môžeme zabezpečiť automatické vytvorenie potrebných DNS záznamov, a periodickú rotáciu kľúčov.

  • Zoner CloudMail

V rámci CloudMailových služieb je tiež možnosť DKIM využiť. Pre aktiváciu kontaktujte zákaznícku podporu na emaile admin@zoner.sk, s uvedením domény pre ktorou potrebujete DKIM nastaviť. Pre využívynie služby DKIM je NUTNÉ, aby mala doména nastavené naše nameservery - tak môžeme zabezpečiť automatické vytvorenie potrebných DNS záznamov a periodickú rotáciu kľúčov.